Ach cóż to był za piękny czas

 Ach cóż to był za piękny czas ... 12 lipca odbyło się szczególne dla nas wszystkich zakończenie IX edycji Akademii Życia i I inauguracyjnej edycji Akademii Samodzielności. Nie odbyło się oczywiście bez wspomnień, wzruszeń, podziękowań oraz nietypowych prezentów!

 

 

Swoją obecnością zaszczycili nas reprezentanci władz miasta oraz wyjątkowi goście, którzy pomagali naszym uczestnikom jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym miejscu, czyli trenerzy i nauczyciele. Mogliśmy skosztować przepysznego tortu, który został upieczony przez naszą asystentkę Olę oraz smakołyków, które przygotowane zostały osobiście przez Uczestników, a wyglądały tak smacznie, że sama Magda Gessler by się ich nie powstydziła ;)

 

  

 

Po części oficjalnej asystenci przygotowali scenki humorystyczne oraz odkryliśmy niejeden talent wokalny podczas karaoke. Tak... Akademia Życia to był piękny projekt, który zawsze będzie gościł w naszym sercu. Przed nami nowe wyzwania związane z Akademią Samodzielności. Kochani, dziękujemy oraz powodzenia dla wszystkich Absolwentów.

Julita Borońska

 

 

 

Coś się kończy, coś się zaczyna

Lipiec to ostatni miesiąc pracy w mieszkaniach  treningowych dla uczestników IX edycji Akademii Życia oraz I edycji Akademii Samodzielności.  Ostatnie dwa tygodnie to czas bardzo intensywnej pracy i utrwalanie zdobytych umiejętności. Intensywne zajęcia, treningi oraz fizjoterapia nie przeszkodziły nam w doświadczaniu przyjemnego bycia ze sobą, wycieczek i rozwijających warsztatów.

Czytaj więcej

Intensywny miesiąc maj

Miesiąc maj upłynął w Akademii Życia nie tylko pod znakiem wytężonej pracy która wiązała się z treningami, ale także wielu doznań kulinarnych, społecznych i kulturowych  :)

Czytaj więcej

Akademia nowego życia

12 lutego 2018 r. rozpoczęła się IX edycja Akademii Życia. Sześć osób z różnych stron Polski przyjechało tutaj w jednym celu, by stać się samodzielnym.

Czytaj więcej

Nowe perspektywy

Początek roku, a my kończymy swoją przygodę z Akademią Życia. Każdy z nas z czymś stąd wychodzi. Zdobyliśmy nowe umiejętności, które przydadzą się nam w codziennym życiu.

Czytaj więcej

Ostatnia prosta

Przed nami Święta i Nowy Rok. Powoli zbliża się koniec Akademii. Koniec pewnego rozdziału. Rozdziału, który wiele zmienił w naszym życiu. 

Czytaj więcej

"Eros" leaves the void

 December 19th, 2017

Almost an alcoholic after his parents, thanks to his mates a junkie. An orphan, without education and money, taken to the shelter. How much am I worth? Nothing much - I summarized my 21 years. And then I got up from the bench which was hot from the July sun, went to the nearest building, climbed to the third floor, stood in the window frame and jumped. Now I'm in a wheelchair and I wonder why I was so stupid and if there is anything wise I am to do with myself now.

Czytaj więcej

„Eros” wyjeżdża z pustki

Po rodzicach prawie alkoholik, dzięki kolegom ćpun. Sierota, bez wykształcenia i  pieniędzy, przygarnięty do przytułku. Ile jestem wart? Tyle co nic  - podsumowałem swoje 21 lat. A potem wstałem z gorącej od lipcowego słońca ławki, wszedłem do najbliższego domu, wspiąłem się na trzecie piętro, stanąłem we framudze okna i skoczyłem. Teraz siedzę na wózku inwalidzkim i zastanawiam się dlaczego byłem taki głupi i co mądrego ze sobą zrobić.

Czytaj więcej