Tropikalny czerwiec

Właśnie minął jeden z najcieplejszych miesięcy tego stulecia. Tropikalne upały zbiegły się z bardzo gorącym okresem w funkcjonowaniu mieszkań treningowych. 14 czerwca pożegnaliśmy wspólną uroczystością uczestników IV edycji Akademii Samodzielności, a już 17 czerwca przywitaliśmy 4 chłopaków, którzy rozpoczęli Program Aktywizujący dla osób z niepełnosprawnością po urazach rdzenia kręgowego #URK

Czytaj więcej

Maił się maj

Miesiąc Maj upłynął szybko lecz bardzo pracowicie dla naszych uczestników. Największym wyzwaniem były metamorfozy oraz sesja zdjęciowa. Oznacza to, iż IV. edycja Akademii Samodzielności dobiega końca. Treningi odbywały się bardzo często i były bardzo różnorodne, a szczególnie ulubione zostały te z gotowania.

 

 

Ciasta piekły się w znacznych ilościach. Piekarniki pękały w szwach. Przydatny był trening sprzątania, ponieważ trzeba było po wykonanej pracy posprzątać. Zmywarka była niezbędna, więc trening AGD wskazany. Po ciężkich zmaganiach uczestnicy korzystali z treningu komunikacją miejską oraz orientacji w terenie, by odetchnąć i wiedzieć jak wrócić do domu. Kosmetyczka zadbała o wygląd dłoni po aktywnym zmaganiu się z produktami spożywczymi. Uczestnicy IV. edycji mieli również szkolenie komputerowe, które poprawiło umiejętności serfowania po Internecie.

 

 

W międzyczasie wyskoczyli na 18 urodziny Podopiecznego Fundacji - Mariusza. Szampan PIKOLO lał się litrami. Z racji ładnej pogody aktywna rehabilitacja często odbywała się na bulwarach, nie było monotonii. Nasi uczestnicy mieli też bliskie spotkanie z ZUS oraz NFZ. Mogli dowiedzieć się ważnych i ciekawych rzeczy. To był aktywny miesiąc….zresztą jak każdy poprzedni.

 

Asystentka Anna Bartczak

 

 

Kwiecień plecień

 

Miesiąc kwiecień upłynął bardzo szybko uczestnikom IV. edycji Akademii Samodzielności.  Każdy zdobył nowe umiejętności, które wykorzystuje w życiu codziennym.

 

Bartek po raz pierwszy od wypadku mógł uczestniczyć w zajęciach na basenie i poszło mu świetnie.

 

Czytaj więcej

Idzie wiosna

To już ,IV Edycja Akademii Samodzielności która rozpoczęła się 4 marca 2019. Pierwsze spotkanie, pierwsze rozmowy, poznanie się z innymi uczestnikami, asystentami, instruktorami niezależnego życia, pracownikami Fundacji oraz zaproszonymi gośćmi.

Czytaj więcej

Mieszkania treningowe to prawdziwa szkoła życia

Koniec i początek – w piątek 22.02.2019 roku nadszedł czas na pożegnanie trzeciej już edycji Akademii Życia i Samodzielności. Gosia, Anita, Sławka, Magda, Oskar, Paweł, Mateusz i Przemek – dla tej ósemki i ich asystentów oraz Iwony Grześkowiak były to chwile wzruszenia, podziękowań.

Czytaj więcej

W grudniu nie tylko o świętach

Miesiąc grudzień upłynął uczestnikom Akademii Samodzielności pod znakiem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

Nie obyło się bez zajęć kulinarnych podczas, których grupa uczyła się tajników przygotowywania potraw wigilijnych takich jak pierogi z kapustą i grzybami oraz korzenne ciasteczka skandynawskie.

Czytaj więcej