Intensywny miesiąc maj

Miesiąc maj upłynął w Akademii Życia nie tylko pod znakiem wytężonej pracy która wiązała się z treningami, ale także wielu doznań kulinarnych, społecznych i kulturowych  :)

Czytaj więcej

Akademia nowego życia

12 lutego 2018 r. rozpoczęła się IX edycja Akademii Życia. Sześć osób z różnych stron Polski przyjechało tutaj w jednym celu, by stać się samodzielnym.

Czytaj więcej

Nowe perspektywy

Początek roku, a my kończymy swoją przygodę z Akademią Życia. Każdy z nas z czymś stąd wychodzi. Zdobyliśmy nowe umiejętności, które przydadzą się nam w codziennym życiu.

Czytaj więcej

Ostatnia prosta

Przed nami Święta i Nowy Rok. Powoli zbliża się koniec Akademii. Koniec pewnego rozdziału. Rozdziału, który wiele zmienił w naszym życiu. 

Czytaj więcej

"Eros" leaves the void

 December 19th, 2017

Almost an alcoholic after his parents, thanks to his mates a junkie. An orphan, without education and money, taken to the shelter. How much am I worth? Nothing much - I summarized my 21 years. And then I got up from the bench which was hot from the July sun, went to the nearest building, climbed to the third floor, stood in the window frame and jumped. Now I'm in a wheelchair and I wonder why I was so stupid and if there is anything wise I am to do with myself now.

Czytaj więcej

„Eros” wyjeżdża z pustki

Po rodzicach prawie alkoholik, dzięki kolegom ćpun. Sierota, bez wykształcenia i  pieniędzy, przygarnięty do przytułku. Ile jestem wart? Tyle co nic  - podsumowałem swoje 21 lat. A potem wstałem z gorącej od lipcowego słońca ławki, wszedłem do najbliższego domu, wspiąłem się na trzecie piętro, stanąłem we framudze okna i skoczyłem. Teraz siedzę na wózku inwalidzkim i zastanawiam się dlaczego byłem taki głupi i co mądrego ze sobą zrobić.

Czytaj więcej

Półmetek za nami

Minął listopad. Kolejny miesiąc w Akademii. Za nami już połowa pobytu i nadal utrzymujemy zawrotne tempo pracy. Nasz grafik jest wypełniony po brzegi, co widać na załączonym niżej obrazku :)

Czytaj więcej

Paźdzernik pełen zadań

Mija nam kolejny miesiąc w Akademii życia, a ja pierwszy raz mam okazję podsumować ten miesiąc w imieniu wszystkich uczestników kilkoma zdaniami oraz zdjęciami. Co działo się podczas tego miesiąca i kto zrobił kolejne postępy w rehabilitacji oraz przystosowaniu do zawodu bądź stażu?

Czytaj więcej