Idzie wiosna

To już ,IV Edycja Akademii Samodzielności która rozpoczęła się 4 marca 2019. Pierwsze spotkanie, pierwsze rozmowy, poznanie się z innymi uczestnikami, asystentami, instruktorami niezależnego życia, pracownikami Fundacji oraz zaproszonymi gośćmi.

Czytaj więcej

Mieszkania treningowe to prawdziwa szkoła życia

Koniec i początek – w piątek 22.02.2019 roku nadszedł czas na pożegnanie trzeciej już edycji Akademii Życia i Samodzielności. Gosia, Anita, Sławka, Magda, Oskar, Paweł, Mateusz i Przemek – dla tej ósemki i ich asystentów oraz Iwony Grześkowiak były to chwile wzruszenia, podziękowań.

Czytaj więcej

W grudniu nie tylko o świętach

Miesiąc grudzień upłynął uczestnikom Akademii Samodzielności pod znakiem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

Nie obyło się bez zajęć kulinarnych podczas, których grupa uczyła się tajników przygotowywania potraw wigilijnych takich jak pierogi z kapustą i grzybami oraz korzenne ciasteczka skandynawskie.

Czytaj więcej

Wrzesień nas rozpieszczał

Wrześniowa pogoda w tym roku nas rozpieszczała. Na szczęście, ponieważ dla uczestników Akademii Samodzielności jesień to okres wytężonej pracy. Zajęcia rehabilitacyjne na  basenie ruszyły pełną parą i odkryliśmy nawet kilka talentów pływackich!  Mało tego - mogliśmy uczestniczyć w spływie kajakowym po Warcie. Wspaniałe, baśniowe wręcz okoliczności przyrody umiliły nam  ponad 16 kilometrów wiosłowania. Oprócz codziennych zajęć takich jak gotowanie z dietetyczką, treningi sprzątania itp. uczestnicy odbyli również spotkanie z seksuologiem, podczas którego mogli zasięgnąć fachowych porad od specjalisty.

Czytaj więcej

AKADEMIA SAMODZIELNOŚCI. Nie było wakacji

Miesiąc sierpień minął bardzo intensywnie. Uczestnicy Akademii Samodzielności brali udział w wielu zajęciach jak i wycieczkach.

Do naszego uczestnika Roberta przyszedł niezwykły gość. Robert pasjonuje się hip-hopem i chciałby z tym wiązać swoją przyszłość. Niesamowitą niespodziankę zrobił mu Kuba- raper z Konina z zespołu MSD. Przeprowadzili wiele ciekawych rozmów na temat  wspólnej pasji oraz współpracy. Kolejne marzenie naszego uczestnika się spełniło. A Kubie dziękujemy za wielkie serce !

Dla naszych uczestników niemożliwe nie istnieje!  Aktywna Rehabilitacja i schody w naszej Akademii.  Instruktor Przemek pokazywał uczestnikom techniki poruszania się po schodach.

Czytaj więcej

ACADEMY OF INDEPENDENCE. You can also live well while sitting

What does an 18-year-old do, lying in a hospital bed for months, connected to a respirator, unable to move even his toe? Honestly? He stares at the ceiling and prays to die as soon as possible. I did not have the courage to finish myself. Fortunately. Because when they put me on a wheelchair, I realized that you can still live well while sitting - recalls Maciej Gąsiorowski, participant of the "Academy of Life" of the Doctor Piotr Janaszek PAY IT FORWARD Foundation from Konin.

Czytaj więcej