Pierwsze wrażenia

W poniedziałek 15.09.2014 o godzinie 19:00  zarówno pracownicy jak i asystenci Fundacji PODAJ DALEJ zebrali się, aby powitać nowych uczestników projektu AKADEMIA ŻYCIA/Start up for young disabled people, Natalię, Anię, Karolinę, Magdę, Małą Natalię, Małgosię i Arka. Na początku naszego spotkania pani Prezes Fundacji Zuzanna Janaszek-Maciaszek przedstawiła grono osób, z którymi będziemy  mieli okazję współpracować,  przez około 6 miesięcy. Kolacja upłynęła nam w bardzo miłej i dowcipnej atmosferze.

Drugi dzień projektu obfitował w wiele nowych obowiązków, a mianowicie odbyły się pierwsze zajęcia aktywnej rehabilitacji. Miały one  na celu sprawdzenie naszych możliwości szybkiego poruszania się na wózku, balkoniku.

W kolejnych dniach  odbyły się pierwsze zajęcia na basenie, na których Przemek z aktywnej rehabilitacji pokazał nam jak prawidłowo powinniśmy przesiadać się z wózka do basenu i jak z niego wychodzić. Dla niektórych z nas były to pierwsze takie zajęcia. Mieliśmy również okazję  poznać drugiego chłopaka z aktywnej  Marka, który wraz z Przemkiem uczy nas pokonywania barier, balansów i innych przydatnych rzeczy potrzebnych osobie poruszającej się na wózku.

Poznaliśmy też Joannę Obiałę, która w Fundacji  jest coachem zawodowym. Na jej zajęciach zapoznaliśmy się z planem na najbliższe dni, miesiące. Później każdy z uczestników miał możliwość porozmawiania z Asią na osobności o tym co chciałby robić w projekcie i jaka praca go interesuje.

W planie naszych zajęć zostało umieszczone spotkanie z Łukaszem Osajdą, które spodobało się nam wszystkim.  Dotyczyło ono szybkiego uczenia się  i zapamiętywania różnych przydatnych w naszym życiu rzeczy, jak również rozwijało nasz umysł i wyobraźnię.

Kilka dni później odbyła się zaplanowana wizyta studyjna,  na której mieliśmy okazję gościć osoby z różnych urzędów z Dolnego Śląska. Wizyta ta miała na celu zapoznanie z działalnością  Fundacji PODAJ DALEJ  i z Akademią Życia.

Następnego dnia cała nasza siódemka mogła powitać ostatnią osobę, która bierze udział w tej edycji projektu - Eryka i można by rzec, iż cała grupa jest już w komplecie.

W pierwszy weekend mieliśmy możliwość wyjazdu do Łodzi na targi rehabilitacyjne, na których prezentowano różne sprzęty rehabilitacyjne. W minionym tygodniu mogliśmy poznać historię Konina i najważniejsze jego miejsca: bulwary, Plac Zamkowy z fontanną, oraz najstarszy słup drogowy.

Do naszego mieszkania treningowego  zawitała grupa osób z Jeleniej Góry, która chciała dowiedzieć się jak najwięcej o nas i o tym jak wygląda taki dom treningowy.

W ostatnim czasie w Akademii mamy dużo obowiązków, ale też i atrakcji, między innymi: wypad na koncert  post-rockowy w MDK Konin i dyskoteka,  która odbyła się w  COP-ie. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze.  Ostatnią naszą atrakcją był wypad do kina na film pt "Miasto 44". Opowiada on o ludziach w czasach powstania warszawskiego, ich pierwszych miłościach, przyjaźniach. Film ten jest bardzo poruszający, dość drastyczny, ale to co jest w nim najważniejsze to to, że ukazuje prawdziwy obraz ludzi, ich oddanie i poświęcenie własnego życia w imię swojego kraju.

 • wrzesien 2014 (1)
 • wrzesien 2014 (10)
 • wrzesien 2014 (11)
 • wrzesien 2014 (12)
 • wrzesien 2014 (2)
 • wrzesien 2014 (3)
 • wrzesien 2014 (4)
 • wrzesien 2014 (5)
 • wrzesien 2014 (6)
 • wrzesien 2014 (7)
 • wrzesien 2014 (8)
 • wrzesien 2014 (9)

 

Arkadiusz Burchat,

Anna Olbryś,

Eryk Gospodarczyk