Listopad - miesiąc pełen atrakcji, ale też obowiązków

W miesiącu listopadzie (2014) mieliśmy pierwsze zajęcia z kosmetyczką - panią Weroniką. Opowiadała ona nam, jak dbać o własną cerę i ciało. Dwie nasze koleżanki Ania i Natalia miały możliwość spotkać się z fajnymi dietetyczkami, które opowiadały nam o prawidłowym odżywianiu, a atrakcją naszego spotkania było dekorowanie ciasteczek. Pewnego dnia spotkaliśmy się z Katarzyną Wagner - obecną prezes Blues Hostelu, który znajduje się nad mieszkaniami Akademii Życia. Przedstawiła nam historię swojego życia przed i po wypadku, który wynikał z błędu lekarskiego. Kasia zmotywowała nas do dalszej pracy nad sobą i walki o swoje prawa jako osoba niepełnosprawna.

7 i 8 listopada odbył się Międzynarodowy Festiwal Bluesowy „Bluesonalia". Koncert miał miejsce w CKIS Oskard w Koninie. W piątek na scenie zaprezentowały się 2 zespoły: Wille & the Bandits z Anglii oraz Natalia Przybysz z Polski. Następnego dnia wystąpiły 3 zespoły z naszego kraju: Funky New Orleans, zespół Johna Portera oraz gwiazda wieczoru zespół Dżem obchodzący 35-lecie istnienia. Był to bardzo emocjonujący festiwal przepełniony dużą ilością wrażeń, który naładował nas pozytywną energią na cały miesiąc.

W tym miesiącu Natalia Kubiak reprezentowała nas w konkursach piosenki osób niepełnosprawnych w Koninie i w Kłodawie śpiewając piosenkę pt. „Nauczę Cię żyć". Natalię w występie wspomagali asystenci - Asia akompaniowała na flecie poprzecznym zaś jako chórek wystąpiły Klaudia i Wanda. Występy Natalii zostały docenione przez jury bardzo wysoko - w Koninie zajęła 3. miejsce zaś w Kłodawie drugie. Jesteśmy bardzo dumni z talentu naszej koleżanki. Mieliśmy przyjemność poznać dwie dziewczyny - Natalię i Anię, które pomimo swej niepełnosprawności zostały tłumaczkami języka angielskiego. Opowiadały nam historie ze swojego życia udowadniające, że niepełnosprawność nie blokuje możliwości realizowania własnych celów i marzeń pod warunkiem, że mamy w sobie odpowiednią ilość determinacji. 13 listopada, dzięki Panu Ryszardowi Bazarnikowi (stowarzyszenie inART) mieliśmy możliwość uczestniczenia w koncercie będącym finałem akcji pt. „KULTURA Naszą WSPÓLNĄ PASJĄ czyli WIELKA ZBIÓRKA MAŁYCH RZECZY" mającej na celu zbiórkę książek, płyt CD czy winyli dla biblioteki w Koninie. Wystąpił zespół King Rocker z Konina, grający covery największych przebojów rockowych. W ich repertuarze znalazły się utwory zespołów: Dżem, Ira, Lady Pank, Black Sabbath, Nirvana, Red Hot Chili Peppers i innych. Chłopaki z zespołu dostarczyli nam dużą dawkę energii - wielkie dzięki.

W sobotę, 15 listopada miały miejsce zawody Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach, którą mogliśmy zobaczyć na żywo z trybun dla publiczności. W turnieju udział wzięły drużyny z Łodzi, Warszawy i Konina. W KSS Mustang Konin grają między innymi Marek Bystrzycki i Przemek Stelmasik, asystenci niezależnego życia, którzy prowadzą z nami zajęcia aktywnej rehabilitacji w mieszkaniach. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy możliwość zobaczenia na żywo gry w kosza na wózkach i jednocześnie mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję, aby zobaczyć niejeden taki mecz.

W Akademii mieliśmy okazję gościć prof. Zbigniewa Andrzeja Pełczyńskiego który był żołnierzem AK, walczył w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie zamieszkał w Wielkiej Brytanii. Na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji studiował ekonomię i nauki polityczne, a na Uniwersytecie Oksfordzkim filozofię polityczną i politologię. Do dziś dnia mieszka on w Wielkiej Brytanii.

Pod koniec miesiąca mieliśmy zajęcia z Panią Ewą Wojdak - specjalistką od BHP i prawa pracy. Na jej zajęciach poruszamy praktyczne kwestie dotyczące naszych praw i obowiązków będąc niepełnosprawnym pracownikiem. 28 listopada odbyła się impreza andrzejkowa. Oprócz nas i asystentów w zabawie wzięli udział uczestnicy 1. edycji projektu. Była to wspaniała okazja na wspólną integrację, a to m.in. dzięki wróżkom, które pozwoliły nam poznać swoją przyszłość.

Arkadiusz, Anna, Eryk

  • lis1
  • lis2
  • lis3
  • lis4
  • lis5
  • lis6