Z energią i ambitnymi planami na Nowy Rok

Styczeń rozpoczęliśmy od 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zostały przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Przeżyliśmy to bardzo, ponieważ dla większości z nas było to nowe doświadczenie pierwszy raz mieliśmy okazję uczestniczyć w tym ogromnym przedsięwzięciu co wywołało uśmiechy na twarzach:) Fundacja Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka przy pomocy podopiecznych i wolontariuszy także brała udział w kwestowaniu.

Jak co roku odbyły się również licytacje. Serduszko, obrazy, fotografie, zegarki, złote serduszko, książka kucharska, filiżanki od prezydenta Bronisława Komorowskiego. To tylko jedne z nielicznych przedmiotów, które zostały zlicytowane. Myślę, że to fajna sprawa niby nic takiego a jednak można komuś pomóc to właśnie jest najważniejsze. Nie możemy pominąć atrakcji w postaci pięknego światełka do nieba:) Na koniec bawiliśmy się przy wszystkim nam dobrze znanych utworach zespołu Myslovitz - co sprawiło nam wielką frajdę. W tym miesiącu nasza koleżanka Natalia Dreszler spotkała się ze specjalistą do spraw turystyki w celu porównania rynku turystycznego w Koninie z rynkiem turystycznym w Poznaniu oraz bliższego poznania tajników tego zawodu.

Mieliśmy również przyjemność spotkać się z Panem Wiktorem, który na co dzień zajmuję się doradztwem marketingowym szczególnie z uwzględnieniem Internetu. To spotkanie ukazało nam możliwość przyszłej pracy bez konieczności wychodzenia z domu, co w naszym przypadku jest bardzo ważne, ponieważ mamy ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, które uniemożliwiają nam funkcjonowanie na zewnątrz. Napotykamy wiele barier, często też bywa, że nie mamy środka transportu, którym moglibyśmy dojeżdża, przez to pozostajemy bez pracy. Dlatego praca zdalna to świetne rozwiązanie - spełnialibyśmy się zawodowo i zarabiali pieniądze niezbędne do samodzielnej egzystencji.

Wybraliśmy się do Tarnowa Podgórnego na Festiwal Tańca Towarzyskiego na Wózkach. Gościem specjalnym tego festiwalu tańca była Iwona Pavlovic, która poprowadziła tę wspaniałą galę. Z ogromnym zainteresowaniem patrzyliśmy na tych niesamowicie obdarzonych talentem ludzi, którzy zapewne wkładają dużo pracy i wysiłku w to co robią, ale warto - efekty widać gołym okiem. Tancerze przyjechali z odległych stron świata, jak: Holadia, Belgia, Malta. Uczestnicy startowali w układach combi oraz duło. Oczywiście nie zabrakło reprezentantów Polski w osobie Katarzyny Błoch i jej partnera tanecznego Marka Zaborowskiego. Nie da się ukryć, że taniec sprawia im wiele satysfakcji i radości a co ważne potrafią zarazić nią innych - jest to także świetna zabawa nie tylko dla występujących na scenie ale, również dla tzw. ,,wolnych słuchaczy''. Zaprezentowali nam kilka rodzajów tańców mianowicie: Quickstep, Jive. Fokstrot, Rumba, Chacha, Walc. Bardzo się cieszę, że mogliśmy pojechać na piękną uroczystość, która pozwoliła nam na chwilę zostawić obowiązki i pomyśleć o czymś co fajne i przyjemne:). To kolejna z przygód, którą zapamiętamy na długo.

Postanowiliśmy również poszerzyć swoje doświadczenia kulturalne. W tym celu wybraliśmy się do Teatru Muzycznego w Poznaniu na Hello,Dolly - to klasyka musicalu składająca się z dwóch aktów. Podziwialiśmy wybitną grę aktorską połączoną z muzyką i śpiewem oraz barwne, świecące stroje. A historia przedsiębiorczej swatki a zarazem ponętnej wdowy, która postanawia wydać za mąż samą siebie zakończona jak sami zapewne się domyślacie happy endem bardzo nas rozbawiła.

Autorzy: Karolina Orłowska, Małgorzata Abramczyk

  • zen1
  • zen2
  • zen3
  • zen4