Pracowity Listopad w Akademii Życia.

Zakończył się właśnie drugi miesiąc ciężkiej i intensywnej pracy całej naszej ósemki. Wszyscy nabyliśmy wiele umiejętności przydatnych w życiu codziennym, oraz dzięki pracy z psychologiem, coachem oraz doradcą zawodowym mogliśmy poznać lepiej samych siebie i sprecyzować swoją ścieżkę zawodową.

Listopad rozpoczął się od zmian kadrowych wśród asystentów. Do ekipy dołączyli Marta oraz Mateusz. Pożegnaliśmy również Panią Danusię, która zaczęła pełnić inne obowiązki w Fundacji. Tęsknimy za nią bardzo.

9 listopada pojechaliśmy do Łodzi, gdzie odbyła się konferencja „Niepełnosprawni na rynku pracy”. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych wykładów na temat pracy i rozwoju osób z niepełnosprawnościami. Odbyła się także prezentacja Akademii Życia. Gościem specjalnym konferencji była Monika Kuszyńska, która opowiedziała wszystkim zebranym historię swojego życia.

 

 

 

W dniach 12 i 13 listopada trójka z nas miała przyjemność uczestniczyć w Warsztatach Kreatywnego Pisania organizowanych przez Fundację Pięć Zmysłów, na których mieliśmy okazję nauczyć się sztuki tworzenia reportażu. Po wielu ćwiczeniach umysłowych, które miały rozbudzić naszą kreatywność zostaliśmy podzieleni w pary. Nawzajem zbieraliśmy informacje o sobie i spisywaliśmy historię swojego partnera z pary. Powstało w ten sposób kilka wspaniałych opowieści o nas samych.

 

 

 

16 listopada w pobliskim przedszkolu odbyły się bardzo ciekawe zajęcia. Na „Florystyce” mieliśmy okazję pobrudzić się nieco i wykonać bardzo piękne płaskorzeźby z ciastoliny, którą sami wcześniej stworzyliśmy od podstaw z mąki ziemniaczanej i pszennej oraz wody, barwników i aromatów spożywczych. Oprócz tego wykonaliśmy także przepiękne świąteczne stroiki. Zabawy było co niemiara.

 

 

 

W sobotę 19 listopada część z nas miała okazję wybrać się do Warszawy na 21. Wielką Galę Integracji, której tematem przewodnim była praca. Wręczono również Medale Przyjaciel Integracji, które otrzymała Agencja WALK za kampanię „Nie chce być strażakiem” oraz Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) za świadome i skuteczne działania związane z z zatrudnianiem pracowników z niepełnosprawnością. Trzeci Medal wręczono TVP Sport za wkład w promocję sportów paraolimpijskich i relacje na żywo z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Gwiazdą wieczoru był zespół Feel.

 

 

 

Ostatniego dnia miesiąca odbyła się miła impreza Andrzejkowa, którą spędziliśmy wspólnie we własnym gronie. Odbył się wieczór wróżb, na którym każdy z uczestników mógł dowiedzieć się co go czeka w przyszłości. Dowiedzieliśmy się czy szybko poznamy miłość swojego życia, poznaliśmy imię swojego przyszłego partnera oraz poznaliśmy znaczenie swojej daty urodzin. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego wróżenia z wosku. Po wróżbach przyszedł czas na tańce i poczęstunek. Wszyscy przy tym się świetnie bawiliśmy i daliśmy z siebie wszystko w tańcu. Imprezę zakończyło karaoke, na którym wspólnie odśpiewaliśmy popularne i znane wszystkim polskie hity.