Grudzień wyzwolił różne emocje

Grudzień 2016 był dla uczestników 6 edycji Akademii Życia miesiącem obfitującym w bardzo ważne wydarzenia.

 Tomek, Madzia, Natalka, Kasia i Dorotka w tym miesiącu otrzymali decyzję o rozpoczęciu praktyk. Tomek z pasją realizuje się w social mediach, ale i zgłębia tajniki programowania np. w Java Script. Chochliki donoszą, że za chwilę zrealizuje samodzielny projekt. Pewnie będę mogła napisać o tym w styczniu J.  Natomiast ja ognisty temperament, niespokojny duch wykonując próbkę pracy zdalnej, nauczyłam się efektywnie wykorzystywać dany mi czas. Natalka artystyczno- florystyczna dusza również próbuje swoich sił w social media i wychodzą z tego całkiem niezłe kwiatki. ;) Kasia z pasją realizuje się na dziennikarskich zajęciach, ale  wkrótce będzie miała szansę zadebiutować w nowej roli  - obsługi telefonicznej beneficjenta. Dorotka- ścisły umysł wybrała drogę e- commerce, z uwielbieniem oddaje się budowaniu baz danych, ale gdy odejdzie od komputera zaraża wszystkich swoją energią. Mimo, że  twardo stąpa po ziemi uczymy się od niej optymistycznie patrzeć w przyszłość.

 

 

 

Eryk zaczął się realizować w grafice komputerowej. W wolnej chwili tworzy muzykę hip- hop, gdy nikt nie widzi ściska w dłoniach „mike’a”, a ze swych ust uwalnia pełne emocji teksty. Śladami Eryka próbuje podążać również Emila.

Łukasz podjął wyzwanie i samodzielnie planuje dzień, aby zwiększyć własną efektywność pracy.

 

 

Wszystkim podjętym przez uczestników działaniom towarzyszą  różne emocje: od radości niecierpliwego oczekiwania na  zadania, po obawy, które spędzają sen z powiek. Jedno jest pewne praktyki to dla każdego z nich szczególny czas, który miejmy nadzieję pomoże  zdobyć wiele ciekawych doświadczeń, które zaowocują wyborem wymarzonej drogi zawodowej.

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia 6. edycja  spędziła w Koninie.  Uczestnicy mieli okazję celebrować ten czas podczas dwóch spotkań wigilijnych. W pierwszym spotkali się wszyscy podopiecznymi Fundacji PODAJ DALEJ, koszykarze z Mustanga, ekipa zaprzyjaźnionego Blues Hostelu. Na wigilii zawitał Mikołaj z prezentami dla wszystkich grzecznych podopiecznych.

 

 

 

Część uczestników Akademii, którzy nie wyjechali do domów rodzinnych, postanowiła wspólnie zorganizować święta, by samodzielnie  przygotować drugą wspólną Wigilię. Tymi śmiałkami byli: Dorotka, Eryk, Madzia, Natalka i Tomek. Własnoręcznie przygotowaliśmy rybę po grecku, piernika, bigos, barszcz, sałatkę jarzynową… Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych J.W przerwie poświątecznej odwiedził nas Eryk Gospodarczyk-absolwent Akademii Życia, który przeprowadził z nami szkolenie e- commerce, dało nam ono motywację do dalszych działań. Wigilijna „ekipa uczestników” postanowiła spędzić ze sobą wspólnego Sylwestra – pełnego wyzwań, począwszy od zaplanowania i przygotowania imprezy oraz  atrakcji tego wieczoru: wspólnych gier, przygotowanych hot- dogów oraz seansu filmowo- telewizyjnego. Tomek przejął rolę sylwestrowego fotografa i uwiecznił nasze szaleństwa.

 

Redagowała: Magda Wentowska