Pierwsze tygodnie za nami

W sierpniu ruszyła VIII. edycja Akademii Życia! Do Konina przyjechało siedmioro fantastycznych młodych ludzi, którzy gotowi są zmienić coś w swoim życiu i zyskać nowe umiejętności.

Nowi mieszkańcy Akademii zostali poproszeni o wyrażenie swoich opinii dotyczących pierwszych dwóch tygodni udziału w projekcie.

Jakub szybko zintegrował się z grupą. Atmosfera jaka panuje jest jak w domu - jest zadowolony. Myślał, że będzie lżej, okazało się jednak, że jest dużo ciężej. Widzi, że  potrzebuje jeszcze wiele wypracować, by nie brakowało na nic czasu.

 

 


Tobiasz uważa, że jest super, cieszy się z danej mu szansy i będzie chciał ją w pełni wykorzystać, jak mówi: asystenci są mega pozytywni i mamy dobrze zorganizowany plan z atrakcjami.

 


Rafał uważa, że spędzony czas w Akademii jest najlepszy, jaki dotąd miał w życiu. Chce go w pełni wykorzystać.

 


Tomasz – uczestnik poprzedniej edycji, może nam więcej powiedzieć o  Akademii. Podzielić się doświadczeniem i wskazówkami z nowymi uczestnikami. Stawia zawsze na pozytywne myślenie, pytany o odczucia na temat pierwszych dwóch tygodni z nową grupą odpowiada: „…wszystko na razie idzie w dobrym kierunku i nie ma na co narzekać. Jeśli chodzi o oczekiwania, to na razie niewiele można powiedzieć, ale wiem, że wszystko będzie zgodne z rzeczywistością.”

 

 

Julia jak sama mówi: „pierwsze dwa tygodnie spędzone w Akademii minęły mi pod znakiem ciężkiej pracy i przystosowania się do zmian - dużych zmian w moim życiu. Przyjeżdżając tutaj byłam przygotowana na ciężką pracę nad sobą, ale także na nowe obowiązki, którym będę musiała sprostać. Tak się też stało. Ciężko jest zacząć nowe życie. Decydując się na udział w Akademii Życia trzeba być na to przygotowanym.”


Magdalena w dużym stopniu potwierdziły się jej oczekiwania co do pobytu w Akademii. Zdawała sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo, bo z niektórymi czynnościami jeszcze sobie nie do końca radzi i rzeczywiście, w pierwszych dniach było ciężko. Jednak z każdym dniem jest coraz lepiej. Zdążyła się przyzwyczaić do nowego miejsca i ludzi, którzy tu przebywają. „Myślę, że te dwa tygodnie były dość pracowite i obfitowały w mnóstwo wrażeń, ale wiem, że prawdziwe wyzwania jeszcze przede mną.”- podsumowuje.

 

 


Robert  twierdzi, że „pierwsze dwa tygodnie w Akademii Życia potwierdziły, że potrafię sobie poradzić z pewnymi czynnościami. Nie mam większych problemów ze sprzątaniem, szykowaniem sobie posiłku, robieniem prania czy ubieraniem się. Z tego powodu mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tego okresu.”

 

Zebrał Robert Woźniak