Kwiecień - kolejny aktywny miesiąc

Mija trzeci miesiąc od czasu rozpoczęcia naszej przygody w Akademii Życia (IX. edycja).

Kiedy po przerwie wielkanocnej wróciłam do Akademii pierwszą osobą, którą spotkałam był asystent Mateusz – wspólnie upiekliśmy ciasto marchewkowe.

Na początku kwietnia pojawili się także nowi goście, czyli pierwsza grupa Akademii Samodzielności. Spędzamy wspólnie czas, integrujemy się. Czasem spotykamy się na szkoleniach i jeździmy razem komunikacją miejską.

 

 

Pobyt w Akademii daje nam szansę na to, aby nauczyć się korzystać z komunikacji miejskiej. Kinga i Patrycja samodzielnie poznają miasto. Patrycja bardzo cieszy się, że porusza się autobusami i poznaje nowe trasy. Kinga wspólnie z Asią Maciejewską wyrusza w poszukiwaniu ciekawych miejsc.

W kwietniu wiele się działo, jak zwykle zajęcia były bardzo intensywne. 

Lubię gotować i z przyjemnością biorę udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć wspólnie gotujemy różne potrawy wg naszych przepisów.

 

 

Niedawno asystent Piotr przeprowadził szkolenie „Porozumienie bez przemocy”, a kilka dni później rozmawialiśmy o emocjach. Piotr wspiera mnie także w ćwiczeniach związanych z coachingiem.

 

 

Zajęcia z Social Media są bardzo interesujące, ponieważ podczas nich możemy dzielić się na funpage Akademii Życia tym, czego się nauczyliśmy. Pod okiem Emilii wstawiamy zdjęcia i teksty.

 

 

Wszystkim nam zależy na jak największym usprawnieniu się. Dzięki instruktorom Piotrowi i Przemkowi oraz fizjoterapeucie Markowi umiemy więcej. Sama aktualnie pracuję nad balansem i pokonuję przeszkody. Dbam o kondycję - chętnie korzystam z tutejszej siłowni. Bardzo to lubię, mam duszę sportowca. Zawsze mogę liczyć na pomoc asystentów, dzięki Panu Kazimierzowi mamy sprawne wózki.  

 

 

Zajęcia z coachem, Joanną to jest kolejna możliwość podwyższenia naszych umiejętności. Na zajęciach nagrywane były filmiki – rozmowy z pracodawcą. Po ich wspólnym obejrzeniu oraz omówieniu wiemy, co było dobre, ale też, co musimy poprawić, aby lepiej się zaprezentować.

Asystenci pod okiem instruktora Przemka i Piotra podnoszą swoje kwalifikacje ucząc się poruszania za pomocą wózka. Zajęcia te odbywają się w Akademii Życia, na konińskiej starówce i bulwarach oraz podczas warsztatów dla wolontariuszy i asystentów.

 

 

W kwietniu dołączyła do nas Patrycja, absolwentka pierwszej edycji Akademii Życia. Chętnie dzieli się z nami swoim doświadczeniem. Zwykle towarzyszą jej bardzo towarzyskie pieski.

Akademia Życia to nie tylko zajęcia, ale i uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, 25.04.2018 byliśmy w Poznaniu na spektaklu pt. Shirley Valentine.  Na spektakl w auli Uniwersytetu Ekonomicznego pojechaliśmy na zaproszenie PFRON.

 „Podobało mi się w nim to, że aktorka przez 90 min cały czas mówiła, była w tym bardzo profesjonalna. Spektakl był bardzo „życiowy”, tłumaczony na język migowy” - na koniec dodaje Agata.

Każdy z nas ma już za sobą dużo doświadczeń, a każdy dzień, przynosi nowe osiągnięcia. Ja za swój sukces „kwietnia” uważam upieczenie ciasta, to początek przygody z gotowaniem.

Tekst wg pomysłu Agaty Bogdanowicz

Opracowała - Anna Klechniowska