AKADEMIA SAMODZIELNOŚCI. Nie było wakacji

Miesiąc sierpień minął bardzo intensywnie. Uczestnicy Akademii Samodzielności brali udział w wielu zajęciach jak i wycieczkach.

Do naszego uczestnika Roberta przyszedł niezwykły gość. Robert pasjonuje się hip-hopem i chciałby z tym wiązać swoją przyszłość. Niesamowitą niespodziankę zrobił mu Kuba- raper z Konina z zespołu MSD. Przeprowadzili wiele ciekawych rozmów na temat  wspólnej pasji oraz współpracy. Kolejne marzenie naszego uczestnika się spełniło. A Kubie dziękujemy za wielkie serce !

Dla naszych uczestników niemożliwe nie istnieje!  Aktywna Rehabilitacja i schody w naszej Akademii.  Instruktor Przemek pokazywał uczestnikom techniki poruszania się po schodach.

 

 

Nasi uczestnicy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez asystenta Piotra Finanse, domowy budżet, racjonalne wydawanie już nie są problemem.

 

 

 

Uczestnicy Akademii Samodzielności wzięli też udział w zajęciach z Promocji Zdrowia z niezastąpioną Danutą Grodzką. Dowiedzieli się jak dbać o swoje samopoczucie, zdrowie, racjonalne odżywianie. Dbałość o swoje zdrowie to podstawa

 

 

Kolejne intensywne zajęcia z Absolwentem I Edycji Akademii Samodzielności Konradem. Jest to niezwykle uparty chłopak dążący do celu. Dzięki niemu nasi uczestnicy mogli się dowiedzieć jakie ulgi i udogodnienia przysługują osobom z niepełnosprawnością.

Zdobywanie Góry "Kamieńsk" okazało się intensywnym treningiem rehabilitacji, ale również niezapomnianą przygodą  Brawo dla naszych siłaczy !

 

 

Było coś dla ciała, ale nie zapominamy o urodzie. Weronika Górna Dryjer udzieliła uczestnikom fachowych porad na temat pielęgnacji damskiej jak i męskiej swojej skóry.  Dziękujemy za spotkanie i wiele fachowych porad ! ?

20 sierpnia swoja obecnością zaszczycił nas Filip Chajzer. Niezwykły człowiek o wielkim sercu spędził z nami miłe popołudnie przy własnoręcznie przygotowanych słodkościach.  Nasi uczestnicy byli zachwyceni spotkaniem, a Filip był zachwycony ciastem naszego wypieku!

 

 

 

W ostatni weekend 25 i 26 sierpnia spędziliśmy wyjątkowo aktywnie i w twórczy sposób.

Zostaliśmy zaproszeni przez Wielkopolski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej do wzięcia udziału w warsztatach motywacyjnych z Danielem Bordmanem. Pokazał nam, jak skutecznie komunikować się z ludzmi, stawiać na swoim i dążyć do wyznaczonego celu. W tym samym czasie rodzice i opiekunowie naszych Uczestników pracowali pod okiem Adama Nyka. To był bardzo pracowity czas.

Bardzo dziękujemy organizatorom- WOES Poznań.

Ola Malesza