Wrzesień nas rozpieszczał

Wrześniowa pogoda w tym roku nas rozpieszczała. Na szczęście, ponieważ dla uczestników Akademii Samodzielności jesień to okres wytężonej pracy. Zajęcia rehabilitacyjne na  basenie ruszyły pełną parą i odkryliśmy nawet kilka talentów pływackich!  Mało tego - mogliśmy uczestniczyć w spływie kajakowym po Warcie. Wspaniałe, baśniowe wręcz okoliczności przyrody umiliły nam  ponad 16 kilometrów wiosłowania. Oprócz codziennych zajęć takich jak gotowanie z dietetyczką, treningi sprzątania itp. uczestnicy odbyli również spotkanie z seksuologiem, podczas którego mogli zasięgnąć fachowych porad od specjalisty.

 

Asystenci  odbyli we wrześniu różnego rodzaju szkolenia między innymi z BHP i z komunikacji, które poprowadził Daniel Bordman. Dbamy o rozwój wszystkich członków Akademickiej Rodziny. Nasze mieszkania treningowe odwiedziła telewizja Polsat.  Wyemitowała reportaż o tym czym zajmujemy się w Akademii i jakie efekty przyniosły ostatnie lata funkcjonowania mieszkań treningowych. To niezwykle ważne, by oswajać społeczeństwo z niepełnosprawnością i pokazywać jak dużo może osiągnąć osoba z niepełnosprawnością, która otrzyma fachowe wsparcie.

 

 

Nie możemy zapomnieć o Biegu z Ferio i sercach wielu osób, które uczestniczyły w tym niesamowitym wydarzeniu na rzecz projektu „Akademia Życia i Samodzielności”.  Na koniec jeszcze o  kuluarach sławy.  Pochwalimy się naszym uczestnikiem Robertem, niezwykle utalentowanym hip-hopowcem, który odważył się zgłosić do konkursu „BIT CZYNI MISTRZA”  i nagrał teledysk do piosenki, do której sam napisał tekst. Trzymamy kciuki!

Julita Borońska