Warto zmieniać DZIŚ dla lepszego JUTRA

30 października 2018 zakończyliśmy program 2. edycji Akademii Samodzielności, w której przez piętnaście ostatnich tygodni, kolejne osiem osób uczyło się samodzielnego życia.

Październik to ostatni miesiąc pracy 2 edycji Akademii Samodzielności. Nie mniej intensywnej , lecz nieco innej niż w poprzednich miesiącach. Uczestnicy skupili się na osiągnięciu umiejętności, których do tej pory nie udało im się wypracować. Dominika postanowiła podopinać wszystkie sprawy związane z nową pracą, nauką a także zmianą miejsca zamieszkania. Dla Rafała i Mateusza to miesiąc bardzo intensywnej nauki programowania java i internetowych baz danych, Access. Dzięki temu na koniec szkoleń samodzielnie stworzyli stronę z internetową rejestracją, która z całą pewnością może być wykorzystana w biznesie. Michał wykorzystał każdą minutę na treningi usamodzielniania i samoobsługi. Nauczył się nowych technik i wzmocnił siłę mięśni. Maciej skupił się na nauce przepisów ruchu drogowego i rozpoczął kurs prawa jazdy dla osób z niepełnosprawnością. Robert pisał teksty i nagrywał utwory na swoją płytę. Krzysiek i Maria skupieni byli na treningach, które pozwolą im samodzielnie wykonywać czynności dnia codziennego już we własnych domach.

 

 

I tak dobiegł końca piętnastotygodniowy pobyt w mieszkaniach treningowych. Uczestnicy podczas pożegnania dzielili się satysfakcją z dobrze wykonanej pracy i nadzieją, że  wykorzystają w życiu umiejętności, które dał im udział w programie. Nie obyło się bez wzruszających wspomnień i podziękowań.

 

 

Dzięki Akademii udało mi się znacznie wzmocnić fizycznie, a także nauczyć podstaw pływania.
Dzięki zajęciom z aktywnej rehabilitacji nauczyłem się, że o swoją sprawność trzeba dbać i nie ma barier nie do pokonania- napisał Rafał

Akademia dała wiarę, że mam ten dar, by zmienić dziś dla lepszego jutra. Nawet gdy tracę moc i wszystko idzie źle, za wszelka cenę nie mogę poddać się. Krótko mówiąc wyjeżdżam z Konina silniejszy oraz bogatszy w doświadczenia- podsumował swój pobyt Michał

Czy zrealizują wszystkie swoje cele? Pokaże przyszłość. Trzymamy za nich mocno kciuki!

Uroczyste zakończenie odbyło się 30 października 2018 w Centrum Organizacji Pozarządowych.

Wielkie podziękowania dla asystentów, nauczycieli i trenerów za zaangażowanie w pracę oraz dla sąsiadów z Blues Hostel, Centrum Organizacji Pozarządowych i SiRu za wsparcie w naszych działaniach.