Nowy rozdział w życiu niezwykłych ludzi

W listopadzie 2018 wystartowała kolejna  edycja Akademii Samodzielności. Mamy zaszczyt gościć u nas Magdę, Sławkę, Przemka , Pawła, Dominikę, Mateusza, Dominika  i Oskara. 

Każdy z naszych uczestników przyjechał ze swoimi własnymi oczekiwaniami i ogromną energią. Wszyscy codziennie uczestniczą w różnych zajęciach np.: na basenie, w aktywnej rehabilitacji lub lekcjach angielskiego. Codziennie pokonują swoje ograniczenia oraz uczą się w mieszkaniach treningowych podstawowych czynności  codziennych. Dzięki treningom sprzątania, gotowania, poruszania się komunikacją miejską, obsługi sprzętów RTV  i AGD poszerzają swoje możliwości oraz wiedzę, trenują zarządzanie swoim budżetem oraz organizację czasu.

 

Lekcje języka angielskiego z Hubertem są zawsze bardzo intensywne. Dzięki tym zajęciom uczestnicy ćwiczą  pisownię, ale przede wszystkim uczą się mówić w języku angielskim.

Już na początku edycji odwiedzili nas przyjaciele ze spółdzielni socjalnej SPORT I REHABILITACJA, dzięki którym nasi uczestnicy dowiedzieli się jakie ulgi im przysługują i jak dobrać niezbędne środki pomocnicze.

Dzięki aktywnej rehabilitacji nasi uczestnicy poprawiają swoją kondycję i ogólną sprawność. Zajęcia z Piotrem, Przemkiem, Dominikiem są zawsze bardzo intensywne. Ćwiczenia z ciężarkami to u nas nie wszystko. Trenerzy proponują uczestnikom różne formy aktywności, w tym gry zespołowe i treningi indywidualne. Uczestnicy uwielbiają zajęcia z Karolem na basenie. Intensywne ćwiczenia i pływanie poprawiają ich kondycję, usprawniają ich oraz poprawiają samopoczucie.

 

Wszyscy lubią gotowanie. Każdy poznaje produkty, przepisy, różne metody obierania i krojenia jak i przygotowywania różnych potraw.

Mamy tez coaching z niezastąpioną Asią, która motywuje, inspiruje do działania oraz do coraz większych osiągnięć. Dzięki niej nasi uczestnicy nie boją się marzyć i planują swoje wielkie życiowe cele.

Aleksandra Malesza