W grudniu nie tylko o świętach

Miesiąc grudzień upłynął uczestnikom Akademii Samodzielności pod znakiem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

Nie obyło się bez zajęć kulinarnych podczas, których grupa uczyła się tajników przygotowywania potraw wigilijnych takich jak pierogi z kapustą i grzybami oraz korzenne ciasteczka skandynawskie.

 

 

Kolejnym z przebojów było tworzenie świątecznych ozdób podczas zajęć z arteterapii. Wiele satysfakcji dawało wyczarowywanie decupage’owych świec z Mikołajem tudzież montaż papierowych bombek na choinkę z origami  Pomiędzy tymi wyjątkowymi chwilami każdy z uczestników był mocno zaangażowany w ćwiczenia na zajęciach z aktywnej rehabilitacji oraz na basenie.

 

 

Gościliśmy także studentów z zaprzyjaźnionej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. To spotkanie naukowe o zdrowym stylu życia, z naciskiem na zdrowe odżywianie. Bardzo przydatne w okresie okołoświątecznym. Tak się pokonuje własne słabości! Dyżury kuchenne i sanitarne zostały wykonane śpiewająco, zwieńczeniem czego był dowód w postaci nienagannie czystej Akademii i uporządkowanej lodówki po wyjeździe uczestników na świąteczny odpoczynek do domów.

 

Kochani jesteście wielcy!

Tymczasem po krótkim, świątecznym urlopie rozpoczynamy pełni energii nowy, wspaniały rok!

Piotr Sosnowski

 

Projekt „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020