Początek roku 2019

Kolejny miesiąc- styczeń 2019 roku w Akademii Życia i Samodzielności minął nam bardzo aktywnie i pracowicie.

Po przerwie świątecznej uczestnicy III edycji Akademii Samodzielności wrócili pełni energii na nowy rok i rozpoczęli go spotkaniem z Panią seksuolog- Alicją Długołęcką. Trudne, ale też ważne tematy przewijały się do późnych godzin wieczornych. Spotkanie to przyniosło wiele pozytywnych emocji. Świąteczne rozleniwienie bardzo szybko ustąpiło, ponieważ rozpoczęliśmy zupełnie nowe zajęcia z choreoterapii. Ruch i ekspresja ciała bardzo pozytywnie wpłynęła na samopoczucie i dodała energii do pracy.

 

 

W styczniu nasi uczestnicy mogli poczuć się jak gwiazdy telewizji. Swój debiut w telewizji TV Wielkopolska miały dwie uczestniczki Akademii Samodzielności- Magda i Sławka. Opowiadały o życiu w mieszkaniach treningowych, zmaganiu się z trudnościami i osiągniętych celach, które prowadzą do samodzielności.

Niezwykłą niespodziankę uczestnikom III edycji sprawili nasi asystenci Maciej i Dawid. Podzieli się swoja pasją i zorganizowali dla nas pokaz podczas którego przenieśliśmy się o kilkanaście wieków historii. Maciej- Rzymianin oraz Dawid- Wojownik kultury przeworskiej pokazali stroje, broń i przedmioty codziennego użytku, których używają w swoich grupach rekonstrukcyjnych.

Każdego roku uczestniczymy w finale WOŚP i nie zabrakło nas również w tym roku. Oprócz cudownej zabawy mogliśmy także nauczyć się jak reagować w sytuacji zagrożenia życia- uczyliśmy się pierwszej pomocy.

Treningi przebiegają coraz sprawniej, coraz bardziej uczestnicy III edycji stają się samodzielni. Przygotowują się do zakończenia programu i powrotu do domu.

Anna Bartczak