Idzie wiosna

To już ,IV Edycja Akademii Samodzielności która rozpoczęła się 4 marca 2019. Pierwsze spotkanie, pierwsze rozmowy, poznanie się z innymi uczestnikami, asystentami, instruktorami niezależnego życia, pracownikami Fundacji oraz zaproszonymi gośćmi.

 

Marzec upłynął w Akademii wytężoną  pracą,  która wiązała się z treningami kulinarnymi,  jazdą komunikacją miejską, treningami sprzątania, obsługiwania sprzętu AGD i RTV oraz jak sprawnie i dobrze gospodarować swoimi finansami.

 

 

Pierwsze odwiedziny mieliśmy już drugiego dnia, gdyż przybyli do nas sąsiedzi z dołu czyli spółdzielnia Sport i Rehabilitacja. Opowiedzieli czym się zajmują, w czym mogą nam pomóc i co można u nich załatwić.

 

Ważnym treningiem w Akademii Samodzielności jest również aktywna rehabilitacja, która oprócz sali rehabilitacyjnej odbywa się również w terenie oraz na większej sali sportowej.

 

 

Dla niektórych jedną z ważniejszych aktywności są zajęcia na basenie, które prowadzone są pod okiem trenera Karola Włodarczyka oraz asystentów.

 

 

A niektórzy, tak jak Asia i Bartek znaleźli sobie własny sport i hobby czyli rugby.

 

Zdobywamy doświadczenie i uzyskujemy lepszą sprawność fizyczną jak i psychiczną. Trzymamy kciuki za resztę pobytu i dotrwania w motywacji do samego końca :)

 

Martyna Kapusta