Tropikalny czerwiec

Właśnie minął jeden z najcieplejszych miesięcy tego stulecia. Tropikalne upały zbiegły się z bardzo gorącym okresem w funkcjonowaniu mieszkań treningowych. 14 czerwca pożegnaliśmy wspólną uroczystością uczestników IV edycji Akademii Samodzielności, a już 17 czerwca przywitaliśmy 4 chłopaków, którzy rozpoczęli Program Aktywizujący dla osób z niepełnosprawnością po urazach rdzenia kręgowego #URK


Zamieszkali w nowym mieszkaniu przy ulicy Berylowej w Koninie. A że niestraszny nam gorący okres już 24 czerwca kolejna grupa, czyli V. edycja Akademii Samodzielności zamieszkała w mieszkaniach treningowych na ulicy 3 Maja.

 

W związku z rozszerzeniem naszej działalności i możliwości wsparcia większej liczby osób z niepełnosprawnością do naszego zespołu dołączyli też nowi asystenci, instruktorzy i trenerzy.

Programy aktywizujące są wypełnione zajęciami aktywnej rehabilitacji, treningami aktywności, indywidualnymi zajęciami ze specjalistami z różnych dziedzin, więc od samego początku ruszyliśmy do pracy i co najważniejsze już odnosimy pierwsze sukcesy: Sebastian samodzielnie dojechał na wózku po butelkę z zimną wodą, Kuba samodzielnie dojechał na zajęcia a Bartek rozpoczął procedurę z uzyskaniem prawa jazdy!

 

Bardzo lubimy uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i taka okazja była właśnie w ostatnią środę.  W Konińskim Domu Kultury oglądaliśmy spektakl pt. Szukając Romea w ramach corocznego cyklu Malta na Bis.

 

Zapraszamy też na nową stronę https://mieszkaniatreningowe.pl/