JAK DZIAŁA

Jest takie miejsce w centrum Polski, gdzie osoby z niepełnosprawnością ruchową przygotowują się do samodzielnego życia. 

Akademia Życia, która wystartowała w 2013 roku była finansowana przez duńskie Fundacje VELUX, realizowana przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w partnerstwie z Miastem Konin.  

Akademię ukończyło 55 osób (18-25 lat) z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. 25 osób pracuje, a 8 nadal się uczy, 7 zamieszkało niezależnie. Tworzą szczęśliwe związki i zakładają rodziny. Rozpoczęli również przygodę ze sportem - koszykówka, żeglarstwo, paralotniarstwo i szermierka. Nikt już nie boi się podróżować i prosić innych o pomoc. [Dane pochodzą z końca ostatniej IX edycji Akademii Życia w 2018 roku].

Projekt Akademia Życia zakończył się, ale idea Akademii trwa nadal i jest bardzo potrzebna! W Fundacji PODAJ DALEJ prowadzimy mieszkania treningowe, aby kolejne osoby, które mimo niepełnosprawności chcą żyć samodzielnie, mogły w ciągu kilku miesięcy zmienić swoje życie pod okiem najlepszych specjalistów! Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do mieszkań treningowych w Koninie.  

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Iwoną Grześkowiak z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ - iwona.grzeskowiak@podajdalej.org.pl, tel. 515 606 508.   

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2004 roku realizuje wiele ważnych i potrzebnych działań, dzięki którym osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności usamodzielniają się i żyją aktywnie, rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Więcej o Fundacji na www.podajdalej.org.pl oraz na FB/FundacjaPodajDalej