SUKCESY

Nasi podopieczni osiągają sukcesy na wielu płaszczyznach, wiele rzeczy w życiu robią po raz pierwszy.

W lipcu 2015 Mateusz (uczestnik drugiej edycji Akademii) rozpoczął przygodę z lataniem na paralotni! Bierze udział w projekcie Fundacji PODAJ DALEJ - Rozwiń Skrzydła.

W 2015 r. Akademia Życia znalazła się wśród dwóch inicjatyw z Polski zgłoszonych do konkursu  Europejskiej Sieci Miast i Regionów dla Ekonomii Społecznej REVES.

Sukcesy uczestników trzeciej edycji po trzech miesiącach pobytu w Akademii: Olucha i Ala pływają jak żabki. Olucha nauczyła się prasować, robi balans i tańczy na wózku. Czarna Ola stała się bardziej pewna siebie – sama robi zakupy i założyła konto w banku. Daria i Michał samodzielnie wieszają ubrania i składają rzeczy, co wcześniej wydawało się zbyt trudne. Karolina przewozi cięższe rzeczy na kolanach i ma za sobą pierwszy trening poruszania się komunikacją miejską! Weronika załatwia sprawy urzędowe i samodzielnie wypełnia druki – ubiega się o kartę parkingową dla osoby niepełnosprawnej. Daria szybciej porusza się na wózku, zaczęła samodzielnie robić zakupy i tańczy! Wychodzi na to, że tu niemożliwe staje się możliwe :)

Marzec 2015 - w ramach wielkopolskiego konkursu na najciekawsze inicjatywy społeczne pn. Działania Godne Uwagi spośród 112 zgłoszeń wybrano 4 laureatów w kategorii „Zdrowie i społeczeństwo” – projekt Akademia Życia znalazł się w gronie nagrodzonych!

Pracodawca Moniki po półrocznym stażu podpisał z nią umowę o pracę. Monia jest moderatorem dużego lokalnego forum internetowego.

Patrycja i Marta po zakończeniu Akademii zamieszkały samodzielnie w Warszawie, gdzie podjęły staże. Mateusz zamieszkał w Koninie i podjął pracę w sklepie medycznym.

14 czerwca 2014 - uczestniczki Akademii Życia Patrycja Pochyluk i Marta Smorczewska zajęły III miejsce w Turnieju Mistrzostw Polski w Tańcu na Wózkach (Łomianki) – tańca uczyły się w Koninie w ramach naszego projektu.